top of page
  • Obrázek autoraLeila Kelifová

4 tipy jak vybírat doplňky a nepokazit si interiér

Aktualizováno: 22. 4. 2020

Často se ve své práci rozhoduji, který barevný odstín vybrat. Co bude pro klienty nejlepší řešení? A jak se rozhodnout správně?


Nyní to mám už zautomatizované. Přijdu a vidím. Dostanu vzorník barev a ihned si dokážu představit nejlepší do daného interiéru. Dokonce se mi většinou povede trefit i do vkusu klienta.. Tohle ale přišlo až s časem. Pamatuji si svůj první návrh pracovního stolu. V Ikee, nebo různých řetězových prodejnách byste našli mnohem krásnější.


Můj návrh bych dnes neumístila ani do své pracovny.


#tip pro vás:

Pokud se chcete naučit, jak vytvářet moderní interiéry, začněte sledovat na instagramu a pinterestu hashtagy #interiordesign #modernibyt #design #designkitchen / doplňte to, co si přejete vidět. Všímejte si třeba toho, že se u doplňků v jednom interiéru střídají různé materiály, ale dohromady jsou v jednom tónu. V jednom odstínu a jednom stylu.


Můžete sledovat také youtubery, kteří se zaměřují na interiéry, třeba #liveyourstyle, nebo se přihlásit do mojí facebookové skupiny, kde každý den sdílím nové tipy a inspiraci, jak krásně zařídit interiér.


 


Přemýšleli jste někdy nad tím, zda jste se dobře rozhodli? Tak, abyste později nelitovali?


Já třeba vím, že když věříte tomu, pro co jste se rozhodli, bude to správné rozhodnutí. Musíte být totiž z řešení nadšení a šťastní, ze schůzky odcházet spokojení a plní inspirace.


Platí to i při výběru dodavatelů. Pokud se vám „něčím“ nezdají, nakonec asi spolupráce nedopadne, nebo práce nebude dobře odvedena. Buď tedy změňte situaci/designéra/architekta, nebo změňte pohled, který máte na danou situaci nebo design. Zaprvé je to tím, že to je vaše intuice, která vám dává signál, že tento člověk pro vás není dobrý.


A zadruhé, to, jak druhého člověka vnímáte, tak se k vám bude chovat. Takže pro vás může udělat nejlepší práci, nebo vás podvést, podle toho, co si o něm myslíte..


#tip pro vás


Nahlížejte na vše pozitivně.


Věřte, že umíte vytvořit krásný domov, a krásný domov vytvoříte.


Pokud chcete konkrétní tip například na barvy, hledejte si pro začátek na pinterestu barevná schémata (color scheme/moodboard) a podle nich se snažte vytvořit barvy i u vás v interiéru. K jedné výrazné barvě doplňků si vyberte pár jejich světlejších odstínů a decentně je rozmístěte po pokoji.


Po nějakém čase už budete vědět, co se k čemu hodí. Jako inspiraci můžete brát i to, že krásné interiéry jsou světlé, bílé a právě barevné doplňky je udělají zajímavými. Pokud pak do bílé místnosti dáte modrý koberec, jeho atmosféra se jako zázrakem promění. Mrkněte také na moje tipy, kde sehnat super doplňky.
Pokud začínáte nějaký projekt, měli byste cítit nadšení, radost.

Protože věci dopadnou přesně tak, jak si myslíte, že dopadnou. A nebo si zkuste představit, že, vše půjde dobře a budete u toho mít pozitivní emoce. Pokud na začátku projektu budete hledat dodavatele a designové kvalitní vybavení, připravte se předem a vše si najděte a pečlivě zaznamenávejte.


Můžete si koupit i nějaký větší sešit, kam si budete zaznamenávat poznámky a nápady na to, co se vám líbí, resp. co by se vám líbilo u vás doma.


Pokud se chcete mnohem lépe rozhodovat a mít větší přehled o tom, jak je možné vybavit váš domov, ať už doplňky nebo krásnými světly, mám pro vás jeden nápad. Zajeďte na výstavu Salone Del Mobile v Miláně.


Ideálně na 2–3 dny, ať stihnete toho co nejvíce. Naleznete tam mnoho inspirace, spoustu nábytku si budete moci naživo vyzkoušet. Na vlastní oči se přesvědčíte, co se vám líbí na první pohled a co je i kvalitní na dotek, případně při posezení.


Shrnutí:


Když se rozhodujete pro barvu, typ dlaždic nebo stěrky, musíte vědět vy, případně klient, že to je ta, která se vám líbí. Ta, na kterou se budete chtít dívat dalších deset nebo dvacet let.


Navštěvujte výstavy, showroomy, vzorové interiéry. Třeba takový dům se vzorovým vybavením najdete přímo v centru Prahy, proti Masarykovu nádraží. Kontakt na showroom najdete tady.Možná pak (jako já) zjistíte, že...


... sprcha, která má jenom závěs a vedle ní je toaleta, vůbec nefunguje. Voda je všude v koupelně a poté se roznese po celém bytě.

Ke sprchovému koutu nedávejte závěs, nikdy nezabrání tomu, aby se voda dostala všude po podlaze v koupelně.


... že když dveře, tak jen z materiálu MDF, s lakem, a ne dřevotřísky s fólií. Protože dřevotříska nevydrží ani 3 roky. Že u ní jsou velmi časté odloupnuté kusy a časem se zvýrazní spára, která zčerná. Od truhláře do koupelny vždy jen voděodolnou MDF.


Choďte do bytů svých kamarádů a ptejte se, co se jim doma líbí, a také na to, co jim dělá problém. Vaši známí mají pravděpodobně podobný životní styl jako vy a můžete se inspirovat, co si do interiéru dát a co raději ne.


Jak u nich probíhala realizace a co by udělali jinak, kdyby mohli?


Co vše připravili před rekonstrukcí a jak vybírali byt ke koupi? Víte, že když máte interiér plný krásných designových věcí a pár doplňků z Ikei, nikdo nepozná rozdíl?


Další zdroj inspirace je #instagram. Sledujte různé účty a hashtagy, např. #saintandpeace, #mathieulehanneur #architektura #interiorinspirations. Každý den přibývá spousta inspirace. Produktů, interiérů a různých #hacks.


4 tipy pro snadnější rozhodování


  1. Když se rozhodujete, tak vždycky by jste měli být přesvědčeni, že to bude správné pro vás. I když si myslíte, že to má nějaké nevýhody, tak když to budete velmi chtít, tak je to to pravé pro vás. Neb vy si sami později budete obhajovat, že jste to chtěli přesně takto. Také, pokud si chcete koupit danou věc, napište si ji na papír a rozhodněte se o koupi po 30 dnech. Tímto se vyvarujete impulsivních nákupů, kdy lidé kupují často věci, které doopravdy nepotřebují.

  2. Sestavte si předem rozpočet a sepište si všechny položky, ať máte mezi nimi přehled a snadněji se rozhodujete.

  3. Předtím, než se pevně rozhodnete, procházejte si inspiraci z internetu, instagramu, nebo pinterestu. Procházejte byty kamarádů a případně si a den dva vyzkoušejte byt dle vašeho stylu v airbnb. A zkoumejte!

  4. Pokud už se rozhodnete, a budete danou věc opravdu chtít, tak je to to pravé pro vás, ať už si doma říkají co chtějí.
Tak sobě dávejte jen to nejlepší, protože si to zasloužíte!


Leila

104 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page